Lezhe

Lezha

Vleresimi aktual: 1 / 5

Yje aktiveYje jo aktivYje jo aktivYje jo aktivYje jo aktiv

Ne qytetin e Lezhes ju mund te vizitoni:

* Varrin e heroit tone nacional Gjergj Kastriot Skenderbeu. Orari i vizitave eshte nga ora 8 e mengjesit deri ne 1 te drekes.

* Kruja eshte qyteti ku ndodhet edhe kalaja dhe muzeu historik i Skenderbeut. Ky muze ekspozon materiale nga peridha e pushtimit otoman si dhe fakte historike te kesaj periudhe. Keshtjella ndodhet ne maje te nje kodre nga e cila mund te veshtrohen edhe rrethinat perreth.

   

Leggi tutto...

Albtourist.net - 2021